Xiaomi’nin amiral gemisi katili modeli önümüzdeki ay geliyor

Xiaomi‘nin Çin’de tanıttığı yeni Civi 4 Pro modeli, teknoloji dünyasında dikkatleri üzerine çekiyor. Bu cihaz, kısa süre önce piyasaya sürülen Snapdragon 8s Gen 2 yonga seti ile donatılmış olup, şimdilik sadece Çin pazarına özel gibi görünse de, Xiaomi’nin Hindistan pazarı için Xiaomi 14 SE adında yeni bir model üzerinde çalıştığı söyleniyor. Xiaomi 14 SE‘nin Haziran 2024’te Hindistan’da piyasaya sürülmesi bekleniyor ve fiyatının 50.000 rupinin (yaklaşık 606$) altında olacağı ifade ediliyor.

Duyumcu Abhishek Yadav’a göre Xiaomi 14 SE, Civi 4 Pro modelinin yeniden markalandırılmış bir versiyonu olabilir.

Xiaomi’nin amiral gemisi katili modeli önümüzdeki ay geliyor

Ancak Xiaomi‘nin bu modeli Xiaomi 14 Civi adı altında Hindistan’a getireceği önceki iddialar göz önüne alındığında, Xiaomi 14 SE‘nin tamamen farklı bir cihaz olma ihtimali de bulunuyor. Konu hakkında daha fazla bilgiye önümüzdeki haftalarda ulaşılması bekleniyor.

Xiaomi Civi 4 Pro, 6.55 inç büyüklüğünde kıvrımlı bir AMOLED ekran sunuyor. Bu ekran 1.5K çözünürlük, 120Hz tazeleme hızı ve 3000 nit parlaklık gibi özelliklerle donatılmış. Ayrıca, çift 32MP ön kamera ve Leica tarafından optimize edilmiş 50MP ana kamera, 12MP ultra geniş açı ve 2x optik zum özellikli 50MP telefoto kamera gibi dikkat çekici kamera özelliklerine sahip. Cihaz, 4.700mAh kapasiteli bir batarya ile destekleniyor ve 67W hızlı şarj özelliği sunuyor. Ayrıca, ekran içi parmak izi tarayıcısı ve metal çerçeve gibi özellikler de bu modelde yer alıyor ve cihaz, HyperOS tabanlı Android 14 işletim sistemi ile çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir