Meteoroloji Uyardı, Yarın 7 İlde Kuvvetli Yağış Etkili Olacak

MGM Hava Tahmin Uzmanı Mehmet Özdemirci, 5 günlük hava durumu tahminini paylaştı. Özdemirci, seçimlerin yenileneceği Aksaray, Sivas, Kayseri, Şanlıurfa ve Tunceli için yağış beklemediklerini bildirdi. Havanın açık ve az bulutlu olacağını aktardı.

YURDUN İÇ KESİMLERİNDE SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

Perşembe günü için uyarı verdi. MGM tahminlerine göre, yurdun iç, güney ve doğu kesimlerinde aralıklı yağış geçişleri olacak. İç Ege, Akdeniz Bölgesi, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleriyle Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar hakim olacak. Perşembe günü için Karabük, Kastamonu, Çorum, Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Burdur çevrelerinde yer yer kuvvetli yağışlar etkili olacak. Yağış alanı cuma günü azalacak.

PAZAR GÜNÜNDEN İTİBAREN YAĞIŞLAR DURACAK

Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu Bölgesi’yle, Doğu Anadolu’da da Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde aralıklı yağışlar bekleniyor. Ülkenin kuzeydoğu kesiminde cumartesi günü aralıklı yağışlar yaşanacak Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda yağış ihtimali yüksek olacak. Pazar gününden itibaren ise ülke genelinde yağış beklentileri olmadığını aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir