Aziz Yıldırım ve Acun birbirine girdi

Katıldığı bir canlı yayında futbol ve Fenerbahçe gündemine dair önemli açıklamalar yapan Acun Ilıcalı’dan Aziz Yıldırım çıkışı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un yönetim kurulu listesinde yer alan iş insanı Acun Ilıcalı, Candaş Tolga Işık’ın programında sarı lacivertli kulübün gündemine dair önemli açıklamalar yaptı.

Acun Ilıcalı, 9 Haziran’nda yapılacak seçimli olağan genel kurulu kazanmaları halinde Fenerbahçe’deki futbol şubesinin yapılanması hakkında “Başkan Ali Koç en başta olacak şekilde, ben, Mario Branco, Ahmet Ketenci ve Jose Mourinho futbol bölümünü sırtlayacağız gibi görünüyor.” ifadelerini kullandı.

“600 MİLYON EURO BATIRDI GİTTİ”

Aziz Yıldırım’ın kulüpten ayrılırken 600 milyon euro borç ile kulübü batırdığını söyleyen Acun Ilıcalı, “Kızgınım” dedi.

Yıldırım’ı tavırlarını da eleştiren Ilıcalı, “Devamlı da posta koyuyor. O dönemler geçti artık. İnsanlar böyle birini görmek istemiyor. Ona Adnancı buna Fethullahçı deyip gider yapıyor.” dedi.

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ

Aziz Yıldırım, Ali Koç’un yönetim kurulu listesinde yer alan Acun Ilıcalı’yı hedef almıştı. Gazeteci Enver Aysever’in Youtube kanalına konuk olan Aziz Yıldırım, pazar günü yapılacak seçim öncesinde çarpıcı açıklamalara imza attı.

Başkanlık için yarışacağı Ali Koç’un yeni dönemdeki yönetim kurulu listesinde yer alan Acun Ilıcalı’yı hedef alan Aziz Yıldırım, Ilıcalı’nın Adnan Oktar’a yakın olduğunu öne sürdü.

Yıldırım açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bunları ben değil devlet söylüyor. Adnan Oktar 2500 yılla yargılanıyor, orada olan bir insan hiçbir şey yokmuş gibi yapıyor, Acun’u kastediyorum! Hamdi Akın var, Trabzon ile pazarlık yapıyor. Dişli ailesi var ailesinin Fetö ile alakası var bunlar devleti ilgilendiriyor! Fenerbahçe’ye yönetici olacaklar, Ali Koç’a sormak lazım neden böyle yönetim yaptın diye!”

“FETÖ’CÜLERE PASAPORT VERİYORMUŞ”

Aziz Yıldırım katıldığı bir panelde de Acun Ilıcalı hakkında FETÖ’cülere pasaport verdiğine ilişkin ifadeler kullanmıştı.

Yıldırım, “Acun Ilıcalı fetöcülere pasaport veriyormuş! İki Dominic varmış birinde Fetöcülere pasaport veriyormuş. çağırdım, eşiyle geldi. Yapma dedim. Fazla konuşmasın, Adnan hoca konusuna girersem, sokağa çıkamaz öyle.” dedi.

Acun Ilıcalı’nın TV 100’deki konuşmalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“MOURINHO’NUN TRANSFERİNİ BİTİREN MARIO BRANCO’DUR”

Jose Mourinho’nun transferine de değinen Ilıcalı, Mourinho’nun Fenerbahçe’nin başına getirilmesiyle ilgili fikrin Sportif Direktör Mario Branco’dan çıktığını belirterek “Başkanımızla iki ay önce paylaşmış. İlk temas ve görüşme başkanımız tarafından Mario Branco ile yapılıyor. İlk görüşen Mario Branco. Süreçte Beşiktaş’ın da, başkalarının da devreye girmesi var. Bu işler şöyle olur genelde; herkes konuşur eder, teklif yapar ama sonuçta biri gelir işi bitirir. Bugün Mourinho işini bitiren Mario Branco’dur, görev veren de Ali Koç’tur. Ali Koç, Mario Branco’ya ‘bu işi bitir’ demiştir, Mourinho olayı da bitmiştir. Çok net ve temiz bir olay oldu” diye konuştu.

“MOURINHO’NUN HEDEFİ AVRUPA’DA BAŞARI”

Mourinho’nun Galatasaray ile oynadıkları derbiyi izlediğini belirten Acun Ilıcalı, “Deplasmanda 10 kişi kalma olayı onu çok etkilemiş. O maçı bayağı konuştuk. ‘Bu futbolcuların çıkabileceği kapasite beni çok etkiledi’ dedi. Ama tabii ki oyuncu istiyor. Niye? Çünkü Mourinho’nun hedefi Avrupa’da başarılı olmak.” dedi.

“MOURINHO’NUN HEDEFİ AVRUPA’DA BAŞARI”

Mourinho’nun Galatasaray ile oynadıkları derbiyi izlediğini belirten Acun Ilıcalı, “Deplasmanda 10 kişi kalma olayı onu çok etkilemiş. O maçı bayağı konuştuk. ‘Bu futbolcuların çıkabileceği kapasite beni çok etkiledi’ dedi. Ama tabii ki oyuncu istiyor. Niye? Çünkü Mourinho’nun hedefi Avrupa’da başarılı olmak.” dedi.

Acun Ilıcalı, “O isimler arasında Benzema var mı?” sorusunu ise “Benzema yok.” diyerek yanıt verdi.

“AZİZ YILDIRIM’IN MOURINHO OLAYI KOMPLE YALAN”

Ilıcalı, Aziz Yıldırım’ın Jose Mourinho ile ilgili söylediklerinin doğru olmadığını ileri sürerek “Aziz Yıldırım’ın Jose Mourinho olayı komple yalan. Mourinho İLE Üç gün görüşemediler, irtibat kuramadılar. Mourinho, bizimle görüştükten sonra telefonunu değiştirdi. Ulaşamadılar ona. Anlaşma falan yok. Randevu almışlar, görüşmüşler Londra’da. “ dedi. Acun Ilıcalı’nın açıklamalarının devamı şöyle:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir